Ramazan 2020 – 30. Günün İftar Menüsü

“Konuğun uğurlanacağı günler de gelir. O kadar alışmışızdır ki, bu gidişe inanmak istemeyiz. Ama saatin vuruşu kesindir. Bir yarış kronometresi gibi son vuruşunu yapar. O zaman dünya garına koşarız. Mahşerî bir kalabalık. Çocuklar en süslü elbiseleriyle oradadır. Trenler, en güçlü bir baca canlılığı içinde tütüyor. Konuşmalar. Sesler ve armağanlar. Kucaklaşmalar. Herkes birbirini ilk görmüşçesine sevinçli. Hepsi konuktan konuşur. Fakat ey komşular konuk nerededir? Konuk, sessiz ve şatafatsız, gitmiştir bile…” [Sezai Karakoç, Samanyolu’nda Ziyafet]

Gelişi, gidişi yine bir oldu mübarek günlerin… İnşallah hakkıyla ihya edenlerden olabilmişizdir.

Bu sene bir başımıza geçirdiğimiz bir Ramazan’ın, yine bir başımıza geçireceğimiz bayramı olacak yarın. Bu sene kalabalık kahvaltı sofraları yok, aile büyükleri yok, bayram ziyaretleri yok… Oldukça buruk olacak.

Biz yine de çocuklarla dolaptan bayramlıklarımızı seçeceğiz birazdan, ütüleyip hazırlayacağız yarına. Sabah yapacağımız çekirdek aile kahvaltımız için menü oluşturup heyecanlanacağız inşallah. Allah var, gam yok. Rabbim bugünlerimizi aratmasın inşallah.

30. Günün İftar Menüsü
Çeşminigâr Çorbası
Arnavut Ciğeri
Havuçlu Kuskus Pilavı
Revani

(Visited 47 times, 1 visits today)

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.