18

Tuzlu Pastane Kurabiyesi ve Reçelli Kelebek Kurabiye

Gönderen Şeyma . Oca 22, 2009 in Kurabiyeler, Tuzlular

Nilgün ablanın iki tarifi de Pastacı Kız‘dan.

Nilgün ablanın iki tarifi de Pastacı Kız‘dan.

Devamını okuyun…

Etiketler: , , ,

 
2

Ayşe Teyzenin İftar Daveti

Ramazan’ın en güzel yanlarından biri de insanın sevdiği insanlarla bir araya gelmesi olsa gerek…

Ramazan’ın en güzel yanlarından biri de insanın sevdiği insanlarla bir araya gelmesi olsa gerek…

Devamını okuyun…

Etiketler: , , , , , , , ,

 
6

Zencefilli & Pekmezli Bisküviler – Fıstık Ezmeli Topkekler

Gönderen Şeyma . Haz 30, 2006 in Kekler, Kurabiyeler

“Practical Cooking – Baking” kitabımdan 2. tarifi Bank Asya’nın burslu çocuklar yararına düzenlediği kermes için yaptım. Tadına bakmak için 1 tane yedim ama nezle olduğum için hiçbir tat alamadım. Ama annemin “Şeymaaa, bunlar hayatımda yediğim en güzel kurabiyeler” diyerek etrafta dolanmasından, güzel bir şeye benzediğini düşünüyorum :)

Devamını okuyun…

Etiketler: ,

 
11

Elmalı & Zencefilli Kek

Gönderen Şeyma . Nis 12, 2006 in Kekler

Bu nefis keki sitemi ilk açtığım zamanlarda Serra’yla yapmıştım. Yine güzel güzel resmini çekmiştim, sonrasında kızlarla afiyetle yemiştik. Ama siteme resimleri ve tarifi ekleyemeden bilgisayarımda bir problem oldu ve malesef dosyalarımı kurtaramadan format atmak zorunda kaldım. Dolayısıyla bu kekle beraber bir sürü tarifim de silinmiş oldu. Aylardır Serra’yla “O kekten bi daha yapalım” derken nihayet sıvadık kollarımızı ve geçtik mutfağa…

Bu tarif aynı zamanda “Practical Cooking – Baking” kitabımdan denediğim ilk tarif. Bunun gibi 4 güzel ingilizce tarif kitabım daha var ama bilin bakalım neyim yok? Evet, vaktim yok :) Kitaplar ingilizce olduğundan mıdır nedir, fiyatları uygun. Türkiye’de bu kalitede bir kitaba bayağı para ödemek gerekiyor. Bu İngilizler bazen burada bulunmayan malzemeler kullandığı için ben kendimce biraz değiştirdim tarifi.

Devamını okuyun…

Etiketler: , , , ,