0

Garnitürlü Barbunya Salatası

Gönderen Şeyma . Mar 8, 2018 in Salatalar & Mezeler

Garnitürlerle tatlandırılmış güzel bir barbunya salatası. Taze barbunya kullanılabileceği gibi kuru barbunya da kullanabilirsiniz. Ben kuru barbunya kullandım. Barbunyaları geceden ıslatın, ertesi gün haşlayın.

Karıştırma kabına aldığınız barbunyaların üzerine konserve mısır, kornişon turşu, ince kıyılmış taze soğan, dereotu ve közlenmiş kırmızı biber ilave edin. Tuz + zeytinyağı + nar ekşisi ve limon suyundan oluşan salata sosunu da ilave edip karıştırın. Afiyet olsun.

Etiketler: , ,

 
5

Mısırlı Barbunya Salatası

Gönderen Şeyma . Oca 1, 2012 in Salatalar & Mezeler

Bir salatada “konserve mısır” ve “barbunya” ikilisi bir arada pek cazip görünmese de oluşan önyargının aksine inanılmaz yakışıyorlar. Tarif için belirli bir ölçü yok. Yine de uyguladığım ölçüleri yazdım:

Devamını okuyun…

Etiketler: , ,

 
0

Taze Barbunyalı Pilav

Gönderen Şeyma . Tem 28, 2006 in Pilavlar & Dolmalar

Geçen buzdolabını düzenlerken annemin gitmeden önce almış olduğu, ayıklamayı bekleyen taze barbunyayı ve taze bezelyeyi gördüm. Bezelyeyi derin dondurucuya kaldırdım, barbunyayı da babamın isteği üzerine yemek yapmak için ayıklayıp tekrar dolaba kaldırdım. Ertesi akşam eve babamdan sonra geldim ve barbunyayı babamın haşlamış olduğunu gördüm. Babamın da fikriyle “Taze Barbunyalı Pilav” yapmaya karar verdik. Barbunya, nohut ya da kuru fasulye gibi yemeklerin yanında pilav yemeye alışık bir millet olduğumuz için pilavı beğenmek de çok zor olmadı…

Devamını okuyun…

Etiketler: ,