YE#9 Osmancık Yemekleri

Gönderen Şeyma . Nis 16, 2006 in Yemek Etkinlikleri, Yöresel Lezzetler |

Bu ayki YE# etkinliğinin konusu çok hoş. Olsai bizler için konu olarak “Yöresel Yemekler”i seçmiş. Yöremize has çok değişik ve güzel yemeklerimiz olduğu için bu ayki etkinlik için biraz fazla tarifim oldu :)

Bu ayki etkinlik için hazırladığım tarifler:
Kuru Patlıcan Dolması
Kurutulmuş Yeşil Fasulye Yemeği
Yoğurtlu – Bulgurlu Yaprak Dolması
Yaprak İçi (Yaprak Aşı)
Kocabaş (Şeker Pancarı, Höngül)

4 Yorum

nilüfer
Nis 17, 2006 at 16:09

Siz Çorum’lu hanımlar çok beceriklisiniz. :) Ben sadece gelin olarak iki çorba yapabildim. Osmancık’ta nasıl bilmiyorum ama Merkez de yapılan kuru mantı, su böreği, has baklava, mayalı, cızlak gibi yöresel yemekleri de koymak isterdim…
Elinize sağlık…
niluferile.blogspot.com


 
Şeyma
Nis 17, 2006 at 23:35

Nilüfer Hanım teşekkür ederim, o sizin güzel fikriniz. (Bu cümlede bi hata oldu ama nerde?:)) Has baklava hariç kuru mantı, su böreği, mayalı ve cızlak bizlerde de yapılır. Özellikle cızlak ve mayalı vazgeçilmezlerdendir. Her yörenin kendine has yemekleri var ne kadar güzel bişey değil mi:)


 
Tijen
Nis 20, 2006 at 22:43

seyma hakikaten çok marifetli oldugun belli oluyor! nasil içim gitti sizin oralarda olmak için bilemezsin. çorum’da ne konagi vardi? hani çorumlu iki genç hanim onarip restorana dönüstürmüstü? biliyor musun? umarim hala yasiyordur ve bir gün gidip orada yemek yiyebilirim.
ellerine saglik.
tijen


 
Şeyma
Nis 21, 2006 at 09:50

Tijen Hanım güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Sabah sabah çok mutlu oldum:) Hikayesini tam olarak bilmiyorum ama galiba “Katipler Konağı”ndan bahsediyorsunuz. Bazen biz de Çorum merkeze gittiğimiz zaman uğruyoruz. Gerek dekorasyonu gerekse yöresel yemekleriyle gerçekten çok güzel bir mekan. Tekrar görüşmek üzere,

Sevgilerimle…


 

Yanıtla